Prize Giving 2014

Prizes presented by Brenda Blundell

2014's Winners

Under 10's Competitions

Winners

Runners Up

U10 Boys Singles

Henry Haryott

Sponsored by Geoff Sleight

U10 Boys Singles

Henry Regis

U10 Girls Singles

Jessica Dyson

U10 Girls Singles

Elizabeth Regis


U10 Most Sporting

Arthur Strawson

U10 Youngest Player

Arthur Strawson

  • U10 Boys Singles Sponsored by Geoff Sleight
  • U10 Girls Singles Sandilands and Sutton-On-Sea Tennis Tournament
  • U10 Girls Singles Sandilands and Sutton-On-Sea Tennis Tournament

Under 12's Competitions

Winners

Runners Up

U12 Boys Singles

Oliver Parkes

Sponsored by The Fat Seagull

U12 Boys Singles

Alex Blissett

U12 Girls Singles

Poppy Buckley

Sponsored by The Fat Seagull

U12 Girls Singles

Lily Jones


  • U12 Boys Singles Sponsored by The Fat Seagull
  • U12 Boys Singles Sponsored by The Fat Seagull
  • U12 Girls Singles Sponsored by The Fat Seagull
  • U12 Girls Singles Sponsored by The Fat Seagull

Under 14's Competitions

Winners

Runners Up

U14 Boys Singles

Mr Joseph Kamara

Sponsored by Dyson Properties

U14 Boys Singles

Mr Joel Blissett

U14 Girls Singles

Miss Zoe Mair

Sponsored by L.G. Dawson Ltd.

U14 Girls Singles

Miss Lilianna Spurrier

  • U14 Boys Singles Sponsored by Dyson Properties
  • U14 Boys Singles Sponsored by Dyson Properties
  • U14 Girls Singles Sponsored by L.G. Dawson Ltd
  • U14 Girls Singles Sponsored by L.G. Dawson Ltd

Under 16's Competitions

Winners

Runners Up

U16 Boys Singles

Mr Harry Wattam

Sponsored by Wilkin Chapman

U16 Boys Singles

Mr Barnaby Buckley

U16 Girls Singles

Miss Effie Alden

Sponsored by Wilkin Chapman

U16 Girls Singles

Miss Bridie Salmon

  • U16 Boys Singles Sponsored by Wilkin Chapman
  • U16 Girls Singles Sponsored by Wilkin Chapman

Under 18's Competitions

Winners

Runners Up

U18 Mixed Doubles

Mr Louis Palfreyman & Miss Lily Dicker

Sponsored by Pipers Crisps

U18's Mixed Doubles

Mr Tom Hemming & Miss Lara Fair

  • U18 Mixed Doubles Sponsored by Pipers Crisps
  • U18 Mixed Doubles Sponsored by Pipers Crisps

Senior's Competitions

Winners

Runners Up

Ladies Singles

Mrs Karen Monk

Sponsored by Asksal

Ladies Singles

Miss Sally Dunnett

Ladies Doubles

Mrs Karen Monk & Mrs Wendy Harrison

Sponsored by The Grange & Links

Ladies Doubles

Mrs Ruth Palfreyman & Miss Kimberley Pratt

Mens Singles

Mr James Stephenson

Sponsored by Lincolnshire Poacher

Mens Singles

Mr Richard Hewitt

Married Couples

Mr.& Mrs. Tim Jones

Sponsored by Fenwick Bros

Married Couples

Mr. & Mrs. Simon Palfreyman

Mixed Doubles

Mr Charles Salmon & Mrs Liz Sclater

Sponsored by Washingbourgh Hall

Mixed Doubles

Mr Roger Clark & Miss Karen Monk

Mens Doubles

Mr David Blissett & Mr Harry Wattam

Sponsored by CLS Civil Engineering

Mens Doubles

Mr Tom Jemmett & Mr Freddie Booth

Plate

Mr Kick Douglas & Mr Sally Strawson

Mens Doubles

Mr Mike Garrs & Mr Lynn Belbin


The Fellowship Award

The Fellowship Award was given to Lance Darlaston

  • Ladies Singles Sponsored by Asksal
  • Ladies Doubles Sponsored by Asksal
  • Mens Singles Sponsored by Lincolnshire Poacher
  • Mens Doubles Sponsored by CLS Civil Engineering
  • Mens Doubles Sponsored by CLS Civil Engineering
  • Mens Doubles Sponsored by CLS Civil Engineering
  • The Fellowship Award
  • The Winners
  • U18 Mixed Doubles Sponsored by Pipers Crisps