Prize Giving 2015

Prizes presented by Shirley Darlaston

2015's Winners

Sandilands & Sutton-On-Sea Tennis Tournament Sponsored by Fenwick Bros
Archie Hanson

U10 Boys Singles Winner

Sponsored by Fenwick Bros

 

 

U10 Boys Singles sponsored by Fenwick Bros
Cormac Haryott

U10 Boys Singles Runner Up

Sponsored by Fenwick Bros

 

 

U10 Girls Singles Winner
Jessica Dyson

U10 Girls Singles Winner

 

 

 

U10 Girls Singles Runner Up
Lizzie Regis

U10 Girls Singles Runner Up

 

 

 

U10 Most Helpful Most Improved Girl
Georgia Kohring

U10 Most Helpful Most Improved Girl

 

 

 

U10 Most Helpful Most Improved Boy
Willelm Kloosterboer

U10 Most Helpful Most Improved Boy

 

 

 

U10 Most Helpful Most Improved Girl
Georgia Kohring

Youngest Player

 

 

 

U12 Boys Singles Winner sponsored by Ask Sal
Thomas Dyson

U12 Boys Singles Winner

Sponsored by Ask Sal

 

 

U12 Boys Singles Runner Up sponsored by Ask Sal
Henry Haryott

U12 Boys Singles Runner Up

Sponsored by Ask Sal

 

 

U12 Girls Singles Winner sponsored by Ask Sal
Emily Kamara

U12 Girls Singles Winner

Sponsored by Ask Sal

 

 

U12 Girls Singles Runner Up sponsored by Ask Sal
Coby Kloosterboer

U12 Girls Singles Runner Up

Sponsored by Ask Sal

 

 

U14 Girls Singles Winner sponsored by Thompson and Richardson
Poppy Buckley

U14 Girls Singles Winner

Sponsored by Thompson and Richardson

 

 

U14 Girls Singles Runner Up sponsored by Thompson and Richardson
Megan Garbutt

U14 Girls Singles Runner Up

Sponsored by Thompson and Richardson

 

 

U14 Boys Singles Winner sponsored by Thompson and Richardson
Oliver Parkes

U14 Boys Singles Winner

Sponsored by Thompson and Richardson

 

 

U14 Boys Singles Runner Up sponsored by Thompson and Richardson
Leo Devlin

U14 Boys Singles Runner Up

Sponsored by Thompson and Richardson

 

 

U16 Boys Singles Winner sponsored by Wilkin Chapman
Sam Jones

U16 Boys Singles Winner

Sponsored by Wilkin Chapman

 

 

U16 Boys Singles Runner Up sponsored by Wilkin and Chapman
Joseph Parkes

U16 Boys Singles Runner Up

Sponsored by Wilkin and Chapman

 

 

U16 Girls Singles Winner sponsored by Geoff Sleight
Tessa Hemming

U16 Girls Singles Winner

Sponsored by Geoff Sleight

 

 

U16 Girls Singles Runner Up sponsored by Geoff Sleight
Emma Harrop

U16 Girls Singles Runner Up

Sponsored by Geoff Sleight

 

 

U18 Mixed Doubles Winners sponsored by Pipers Crisps
Louis Palfreyman and Poppy Buckley

U18 Mixed Doubles Winners

Sponsored by Pipers Crisps

 

 

U18 Mixed Doubles Runners Up sponsored by Pipers Crisps
George Bartlett and Tessa Hemming

U18 Mixed Doubles Runners Up

Sponsored by Pipers Crisps

 

 

Ladies Singles Winner sponsored by Agrimin
Karen Monk

Ladies Singles Winner

Sponsored by Agrimin

 

 

Ladies Singles Runner Up sponsored by Agrimin
Sally Dunnett

Ladies Singles Runner Up

Sponsored by Agrimin

 

 

Mens Singles Winner sponsored by Greene King
Freddie Booth

Mens Singles Winner

Sponsored by Greene King

 

 

Mens Singles Runner Up sponsored by Green King
James Stevenson

Mens Singles Runner Up

Sponsored by Greene King

 

 

Mens Doubles Winners sponsored by CLS Civil Engineering
Freddie Booth and Tim Jones

Mens Doubles Winners

Sponsored by CLS Civil Engineering

 

 

Mens Doubles Runners Up sponsored by CLS Civil Engineering
Simon Palfreyman and Louis Palfreyman

Mens Doubles Runners Up

Sponsored by CLS Civil Engineering

 

 

Ladies Doubles Winners sponsored by Clark Weightman
Mandy Heeming and Liz Steel

Ladies Doubles Winners

Sponsored by Clark Weightman

 

 

Ladies Doubles Runners Up sponsored by Clark Weightman
Sarah Buckley and Karen Monk

Ladies Doubles Runners Up

Sponsored by Clark Weightman

 

 

Mixed Doubles Winners sponsored by Clark Weightman
Tim Jones and Ginny Strawson

Mixed Doubles Winners

Sponsored by Clark Weightman

 

 

Mixed Doubles Runners Up sponsored by Clark Weightman
Freddie Booth and Lynn Belbin

Mixed Doubles Runners Up

Sponsored by Clark Weightman

 

 

Married Couples Winners sponsored by Agrimin
Mr & Mrs Simon Palfreyman

Married Couples Winners

Sponsored by Agrimin

 

 

Married Couples Runners Up sponsored by Agrimin
Mr & Mrs Roger Hemming

Married Couples Runners Up

Sponsored by Agrimin

 

 

The Plate Winners sponsored by The Grange & Links Hotel
Nick Hanson and Suzanne Dunning

The Plate Winners

Sponsored by The Grange & Links Hotel

 

 

The Plate Runners Up sponsored by The Grange & Links Hotel
Dom Gibbons and Margot Charlton

The Plate Runners Up

Sponsored by The Grange & Links Hotel

 

 

The Fellowship Award
Tony Sanders

The Fellowship Award